PORADNIK ZDROWSZEGO STYLU ŻYCIA WELLNESS - ZACZYNAMY ☺

Kategoria: wellness Opublikowano: środa, 22, listopad 2017 Paweł Pakosz

Witajcie.
Nazywam się Paweł Pakosz i chciałbym Was zachęcić do przeczytania artykułów z mojego poniższego bloga na szkolonej stronie internetowej, poświęconego zdrowszemu stylowi życia - wellness.

Klikając poniżej "czytaj więcej", dowiesz się jakie informacje tu znajdziesz, oraz dlaczego zdecydowałem się pisać tego bloga.

Zdrowia i dużo radości

Paweł Pakosz

Czytaj więcej: PORADNIK ZDROWSZEGO STYLU ŻYCIA WELLNESS - ZACZYNAMY ☺

ACH TA (NAD)WAGA

Kategoria: wellness Opublikowano: środa, 22, listopad 2017 Paweł Pakosz

nadwaga

Niestety, jak wynika z najnowszych badań naukowych, coraz więcej na świecie jest osób otyłych. Wpływa na to między innymi: coraz szerszy dostęp do żywności typu fast food, przetworzona przez producentów żywność oraz marketing, który zachęca do częstszego kupna tego rodzaju pokarmów. A do tego postęp technologiczny, który ma też swoją ciemną stronę, gdyż ułatwiając nam życie, wyręcza i "zabiera" nam tak potrzebną organizmowi aktywność fizyczną.

Czytaj więcej: ACH TA (NAD)WAGA

KILKA SPOSOBÓW NA DODANIE WIĘKSZEJ RADOŚCI DO SWOJEGO ŻYCIA

Kategoria: wellness Opublikowano: piątek, 29, wrzesień 2017 Paweł Pakosz

jump 2157355 960 720Odpowiedz sobie szczerze: czy żyjesz pełnią życia?
Jeśli odpowiedziałeś tak, znaczy to, że jesteś jednym z nielicznych, świecącym przykładem dla reszty. Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest negatywna, nie musisz robić sobie wyrzutów,  ponieważ nie jesteś sam: wiele osób łatwo wpada w szarą codzienność rutyny i zapomina,  że życiem warto się rozkoszować w pełni.

Na szczęście nigdy nie jest za późno, aby zacząć traktować życie tak, jakby każdy dzień był ostatnim. Jeśli brakuje Ci pomysłów na to, jak zakochać się w swoim życiu, poniżej znajdziesz kilka wskazówek. Skorzystaj z nich do przeżycia na planecie Ziemia z pasją i zabawą.

Czytaj więcej: KILKA SPOSOBÓW NA DODANIE WIĘKSZEJ RADOŚCI DO SWOJEGO ŻYCIA

Trening siłowy - dlaczego jest tak ważny dla życia i zdrowia

Kategoria: wellness Opublikowano: piątek, 03, listopad 2017 Paweł Pakosz

cwiczenia siłoweW przypadku braku odpowiedniej ilości cotygodniowego ruchu, wraz z wiekiem następuje zmniejszenie w organizmie masy mięśniowej, wydolności, siły i wytrzymałości siłowej. W wyniku tego, codzienne czynności wykonać będzie trudniej lub mogą one przerastać nasze możliwości wysiłkowe. Zaczynają się niepożądane zmiany w postawie ciała czy samopoczuciu. Cierpi na tym nie tylko nasz wygląd, ale przede wszystkim nasze zdrowie. Chcąc temu zapobiec, doskonale sprawdzi się odpowiednio zaplanowany i realizowany trening siłowy.

Czytaj więcej: Trening siłowy - dlaczego jest tak ważny dla życia i zdrowia

CZY TO JAKI JESTEŚ ZALEŻY NA PEWNO OD TWOICH GENÓW?

Kategoria: wellness Opublikowano: piątek, 09, czerwiec 2017 Paweł Pakosz

genetyka

Często spotykamy się z przekonaniem, że nasz wygląd, czy choroby zapisane są w naszych genach. Są opinie, że jest to coś, co otrzymaliśmy od rodziców czy dziadków i nie jesteśmy w stanie tego zmienić. Jest to niestety zła tendencja, przeceniająca znaczenie wpływu uwarunkowań genetycznych na nasze życie.

Czytaj więcej: CZY TO JAKI JESTEŚ ZALEŻY NA PEWNO OD TWOICH GENÓW?

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu