Dbać należy nie tylko o swoje ciało, również o swój umysł.

Kategoria: wellness Opublikowano: czwartek, 01, luty 2018 Paweł Pakosz

brain 2062057 960 720

Nieustannie staram się motywować i zachęcać Was do ćwiczeń fizycznych na różne sposoby. Wiem, że przynosi to wiele korzyści naszym organizmom, dając nam między innymi zdrowie i więcej radości. Pamiętajcie jednak, że chcąc dbać o siebie bardziej kompleksowo, należy zadbać również o swój umysł.

Czytaj więcej: Dbać należy nie tylko o swoje ciało, również o swój umysł.

KOŁO ŻYCIA WELLNESS - czyli, jak żyć zgodnie z filozofią wellness? (blog - PZSŻW)

Kategoria: wellness Opublikowano: czwartek, 21, grudzień 2017 Paweł Pakosz

koło wellness i jego obszary

Koło życia wellness, jest to wizualna reprezentacja idei wellness, mówiąca o potrzebie równowagi i harmonii pomiędzy wszystkimi obszarami życia. Dzięki własnej pracy i zrównoważaniu wszystkich obszarów koła, życie może stać się pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Czytaj więcej: KOŁO ŻYCIA WELLNESS - czyli, jak żyć zgodnie z filozofią wellness? (blog - PZSŻW)

ACH TA (NAD)WAGA

Kategoria: wellness Opublikowano: środa, 22, listopad 2017 Paweł Pakosz

nadwaga

Niestety, jak wynika z najnowszych badań naukowych, coraz więcej na świecie jest osób otyłych. Wpływa na to między innymi: coraz szerszy dostęp do żywności typu fast food, przetworzona przez producentów żywność oraz marketing, który zachęca do częstszego kupna tego rodzaju pokarmów. A do tego postęp technologiczny, który ma też swoją ciemną stronę, gdyż ułatwiając nam życie, wyręcza i "zabiera" nam tak potrzebną organizmowi aktywność fizyczną.

Czytaj więcej: ACH TA (NAD)WAGA

CZY RUCH/AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA MOŻE BYĆ LEKIEM? (blog - PZSŻW)

Kategoria: wellness Opublikowano: czwartek, 07, grudzień 2017 Paweł Pakosz

athletes 2361932 960 720

„Ruch może zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi ruchu” - prof. Wiktor Dega

To legendarne stwierdzenie mentora polskiej rehabilitacji, wygłoszone na jednej z konferencji jest nadal bardzo aktualne. Był on jednym z pierwszych propagatorów koncepcji zdrowego stylu życia, gdzie aktywność ruchowa zajmuje miejsce szczególne.
Aktywność ruchowa ma działanie zarówno profilaktyczne, jak i terapeutyczne, możemy więc ją rozpatrywać w kategorii leku.

Czytaj więcej: CZY RUCH/AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA MOŻE BYĆ LEKIEM? (blog - PZSŻW)

Trening siłowy - dlaczego jest tak ważny dla życia i zdrowia

Kategoria: wellness Opublikowano: piątek, 03, listopad 2017 Paweł Pakosz

cwiczenia siłoweW przypadku braku odpowiedniej ilości cotygodniowego ruchu, wraz z wiekiem następuje zmniejszenie w organizmie masy mięśniowej, wydolności, siły i wytrzymałości siłowej. W wyniku tego, codzienne czynności wykonać będzie trudniej lub mogą one przerastać nasze możliwości wysiłkowe. Zaczynają się niepożądane zmiany w postawie ciała czy samopoczuciu. Cierpi na tym nie tylko nasz wygląd, ale przede wszystkim nasze zdrowie. Chcąc temu zapobiec, doskonale sprawdzi się odpowiednio zaplanowany i realizowany trening siłowy.

Czytaj więcej: Trening siłowy - dlaczego jest tak ważny dla życia i zdrowia

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu