ZACZYNAMY ☺

Kategoria: wellness Opublikowano: poniedziałek, 24, kwiecień 2017 Paweł Pakosz

Witajcie.

Nazywam się Paweł Pakosz i chciałbym Was zachęcić do przeczytania artykułów z mojego poniższego bloga na szkolnej stronie internetowej, poświęconego zdrowszemu stylowi życia - WELLNESS.

Klikając poniżej "czytaj więcej", dowiesz się jakie informacje tu znajdziesz oraz dlaczego zdecydowałem się pisać tego bloga, a kolejne prozdrowotne wpisy na blogu są poniżej.

Życzę zdrowia i dużo radości
Paweł Pakosz

Czytaj więcej: ZACZYNAMY ☺

Dlaczego warto jeść regularnie i zdrowo?

Kategoria: wellness Opublikowano: piątek, 25, maj 2018 Paweł Pakosz

regularne jedzenieAby być zdrowym, jednymi z najważniejszych rzeczy są: regularne spożywanie posiłków, bycie aktywnym fizycznie i dbanie o dobrostan psychiczny. Natomiast odchudzanie się i stosowanie różnych diet, najczęściej nie przynosi pożądanych efektów, co można przeczytać na łamach najnowszych badań naukowych w czasopiśmie "Eating Behaviors".

Czytaj więcej: Dlaczego warto jeść regularnie i zdrowo?

Dbając o naturę dbasz też o siebie

Kategoria: wellness Opublikowano: piątek, 13, kwiecień 2018 Paweł Pakosz

DBAJĄC O NATURĘ DBASZ TEŻ O SIEBIEJesteśmy integralną częścią natury. Jesteśmy z nią połączeni, gdyż istniejemy dzięki niej. My to ona, ona to my. Powinniśmy o nią dbać, gdyż dzięki temu, dbamy również o samego siebie. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, dzięki którym możemy lepiej zadbać o środowisko naturalne w ramach naszych codziennych zachowań. Nie kosztuje to wiele czasu, a daje dużo satysfakcji - sprawdziłem na sobie :)

Czytaj więcej: Dbając o naturę dbasz też o siebie

Ćwicz z nami, ze Staszica chłopakami - cz. 1. - darmowy trening na zdrowszy kręgosłup

Kategoria: wellness Opublikowano: piątek, 27, kwiecień 2018 Paweł Pakosz

IMG 20180322 080346

Po umieszczaniu na blogu postów promujących zdrowy tryb życia, mających na celu uświadomienie Was o plusach zmiany swojego stylu życia na zdrowszy, chcemy wraz z Marcinem przedstawić kilka prozdrowotnych ćwiczeń. Zaczynamy od ćwiczeń na zdrowy kręgosłup dla każdego..

Czytaj więcej: Ćwicz z nami, ze Staszica chłopakami - cz. 1. - darmowy trening na zdrowszy kręgosłup

Jazda na rowerze sprzyja nie tylko zdrowiu

Kategoria: wellness Opublikowano: sobota, 24, marzec 2018 Paweł Pakosz

Znalezione obrazy dla zapytania co daje nam jazda na rowerze

Podczas jazdy na rowerze nasz organizm zaczyna intensywniej się ruszać. Poprzez naciskanie nogami na pedały, pracują przede wszystkim mięśnie kończyn dolnych, ale jeżdżąc rowerem wzmacniamy również inne mięśnie naszego ciała, w tym ten najważniejszy, nasze serce. Wybierając rower jako środek transportu, decydujemy się również na pewien styl życia, zdrowszy i w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Czytaj więcej: Jazda na rowerze sprzyja nie tylko zdrowiu

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu