Łowcy Talentów 2017

Kategoria: konkurs piosenki obcojezycznej Opublikowano: piątek, 15, grudzień 2017 Izabela Janus Drukuj E-mail

W dniu 04.12.2017 r. Zespół Szkół Zawodowych im. Staszica w Opolu zorganizował VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Łowcy Talentów 2017”. Patronat honorowy nad konkursem objęli:
Prezydent Miasta Opole – Pan Arkadiusz Wiśniewski,
Opolski Kurator Oświaty – Pan Michał Siek,
Telewizja Polska Oddział Opole,
Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu,
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu,
Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Opole oraz
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Konkurs rozpoczął się o godz. 10:00 i trwał do 15:30. 42 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu opolskiego rywalizowało w 2 kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Uczestnicy śpiewali w różnych językach: angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim oraz hiszpańskim. Poziom konkursu był wysoki.

Jury w składzie:
Pani Daria Pakosz - nauczyciel śpiewu w MDK Opole - przewodnicząca jury
Pani Lilla Pokuszyńska - nauczyciel muzyki PSP nr 21 w Opolu - przedstawiciel ZNP
Pani Urszula Bartczak - nauczyciel muzyki PSP nr 1 w Opolu
przyznało 3 miejsca oraz wyróżnienia w każdej kategorii.

Pierwsze miejsca otrzymali:
- Liwia Bieńkowska z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Gogolinie - w kategorii gimnazja
- Paweł Konieczny i Michał Jakubiak z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Opolu - w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Drugie miejsca powędrowały do uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu - w kategorii gimnazja oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu - w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Trzecie miejsca otrzymali uczestnicy z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Opolu - w kategorii gimnazja oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Opolu - w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Wyróżnieni zostali uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu - w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu - w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Jednym z wyróżnionych był Dominik Kucharczyk z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu–w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Nagrody zostały ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. Staszica w Opolu, Związek Nauczycielstwa Polskiego - Oddział w Opolu, Prezydenta Miasta Opole – Pana Arkadiusza Wiśniewskiego, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu. Konkurs prowadziły uczennice z klasy 4F - Anna Weinzettel i Zuzanna Kowaluk. Relację z konkursu można obejrzeć na stronie internetowej TVP3 Opole: https://opole.tvp.pl/35077572/jezyki-obce-spiewajaco-viii-edycja-konkursu-lowcy-talentow.
Dziękujemy za ufundowanie nagród, Młodzieżowemu Domu Kultury za wypożyczenie sprzętu i obsługę imprezy a uczestnikom za udział. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy Jury za ciężką pracę.

Organizatorzy:
Justyna Chodorowska-Barucha
Izabella Janus
Izabela Kołodziejczyk

Odsłony: 2866

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu