„ŁOWCY TALENTÓW 2016” za nami

Kategoria: konkurs piosenki obcojezycznej Opublikowano: środa, 07, grudzień 2016 Justyna Chodorowska-Barucha Drukuj E-mail

W dniu 02.12.2016 w ZSZ im. Staszica w Opolu odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2016" pod patronatem Dyrektora Szkoły Pani mgr Barbary Parvi.

Patronat honorowy objęli: Prezydent Miasta Opole, Młodzieżowy Dom Kultury, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Opole oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Konkurs rozpoczął się o godz. 9:30 i trwał do 14:00. 36 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu opolskiego rywalizowało w 2 kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Uczestnicy śpiewali w różnych językach: angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim. Poziom konkursu był wysoki.Jury w składzie:
Pani Daria Pakosz - nauczyciel śpiewu w MDK Opole - przewodnicząca jury
Pani Lilla Pokuszyńska - nauczyciel muzyki, przedstawiciel ZNP
Pani Urszula Bartczak - nauczyciel muzyki
przyznało 3 miejsca oraz wyróżnienia w każdej kategorii.

Pierwsze miejsca otrzymali:
- Kamil Janoszek z Publicznego Gimnazjum w Komprachcicach - w kategorii gimnazja
- Magdalena Gebauer z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu - w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Drugie miejsca :
- Klaudia Szynik z Publicznego Gimnazjum w Przyworach - w kategorii gimnazja
- Emilia Krypel z Zespołu Szkół Ekonomicznychw Opolu - w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Trzecie miejsca :
- Julia Rohrich z Publicznego Gimnazjum nr 10 w Opolu - w kategorii gimnazja
- Wiktoria Grudniok z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Opolu - w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Wyróżnienia :
- KeepPositiveEmotions z Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu oraz Paweł Konieczny z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Opolu - w kategorii gimnazja,
- Zespół „Konsonans” z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu oraz Patrycja Partyka z Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Opolu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Nagrody zostały ufundowane przez Dyrektora ZSZ im. Staszica, Panią Barbarę Parvi, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Opolu oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Konkurs prowadziły uczennice z klasy 3F - Anna Weinzettel i Zuzanna Kowaluk.
Dziękujemy za ufundowanie nagród, Młodzieżowemu Domu Kultury za wypożyczenie sprzętu i obsługę imprezy a uczestnikom za udział. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy Jury za ciężką pracę. Podziękowania składamy również Pani Małgorzacie Stankiewicz za pomoc w organizacji konkursu.


Organizatorzy:
Izabella Janus
Izabela Kołodziejczyk
Justyna Chodorowska-Barucha

Odsłony: 4325

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu