Udane lekcje w terenie

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: piątek, 08, czerwiec 2018 Paweł Pakosz Drukuj E-mail

20180607 083810

Dzięki sprzyjającej aurze i zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego: Izabeli Korgól-Obuch, Józefa Raudzisa i Pawła Pakosza, "Staszic" zorganizował dla uczniów I SZKOLNY PIKNIK REKREACYJNO-INTEGRACYJNY.

Piknik odbył się na pięknych terenach nadodrzańskich i kamionki Bolko w Opolu. Nauczycielom bardzo się podobała taka forma zajęć, gdyż mogli pokazać młodzieży inną formę rekreacji ruchowej, lecz najważniejsze jest dla nas zdanie uczniów o takiej imprezie.

Zdaniem Bartka, jednego z uczestników: "W dniu 7 czerwca 2018 roku odbyła się atrakcyjna lekcja w terenie, mająca na celu wspólną zabawę oraz naukę. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznać tajniki żeglarstwa.  Wspólnie przemaszerowaliśmy na kąpielisko Bolko, gdzie z nauczycielami wychowania fizycznego przygotowaliśmy żaglówkę i poznaliśmy podstawowe zasady obowiązujące podczas żeglowania. Kiedy wszystko było gotowe, w grupach wypłynęliśmy w wodę. Na początku wiatr był dosyć słaby i musieliśmy się odpychać wiosłami lecz nagle wiatr dmuchnął mocniej i poruszaliśmy się naprawdę z zadowalająca prędkością. W międzyczasie osoby które nie pływały, mogły korzystać z rekreacyjnych gier i zabaw na plaży. Całość zakończyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek."

Zachęcamy do aktywnego wypoczynku i brania udziału w kolejnych organizowanych imprezach. 

Nauczyciele wychowania fizycznego:

Izabela Korgól - Obuch

Józef Raudzis

Paweł Pakosz

2345

Odsłony: 935

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu